FilistinHaberlerOrtadoğu

Yusuf Ebu Zuhri’nin şehadetinden Mısır sorumludur

Halk Direniş Komiteleri ile onun askeri kanadı durumundaki Nasır Salahuddin Tugayları, Filistin vatandaşı Yusuf Ebu Zuhri’nin Mısır zindanlarında gördüğü ağır işkenceler sonucu şehit olmasından Mısır hükümetini sorumlu tuttuklarını duyurdu.

Halk Direniş Komiteleri, bugün (14 Ekim Çarşamba) konuya ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. “Mısır zindanlarında bulunan Filistinliler sorununun bütünüyle çözülmesi gerekir. Bu konuyu bir daha açmamak üzere kapatma zamanı artık geldi. Zindanlarda tutulanların çoğuna bir suçlama yapılmıyor. Kendileri de ne ile suçlandıklarını bilmiyorlar. O zaman bu insanlar hangi suçla içeride tutuluyorlar? Günahları ne? Kuşatma altında olan bir halka mensup olmak onların tutuklanması ve işkence görmesi için yeterli sebep midir?”

Mısır hükümetinden zindanlardaki Filistinli tutukluları serbest bırakmasını isteyen Direniş Komiteleri, açıklamanın devamında şu ifadelere yer verdi: “Filistin halkına karşı Siyonistlerin zulmü ile kan ve din bağıyla bu halka bağlı olan bir başka halkın yapacağı zulmün kesişmemesi gerekir. Bu halka dayanak olması gereken bir devletin Filistin halkına zulmetmesi doğru değildir.”

Mısır’ın güvenliğini fazlasıyla önemsediklerini belirten Direniş Komiteleri, Mısır hükümetinin, topraklarında kirli emelleri olan Siyonistlere direnen Filistin halkına iyi davranması ve onlara suçlu gözüyle bakmaması gerektiğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 11 Mayıs 2021 (15) içerik yüklenmiştir.