FilistinHaberlerOrtadoğu

Yusuf Rezka: Kerry’nin müzakerelerin başlaması konusundaki görüşü başarısızdır

Gazze’deki Filistin Hükümeti, Amerika’nın Ortadoğu’da çözüm için hiçbir görüşünün olmadığını ve ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin çabalarının ve mekik diplomasisinin kriz idaresiyle sınırlı olduğunu söyledi.

ABD Dışişleri Bakanı Kerry, dün (30 Haziran Pazar) İsrail ile Filistin Yönetimi arasında barış müzakerelerini yeniden başlatmak için iki ay içinde bölgeye düzenlediği beşinci ziyareti tamamladı. Kerry, müzakerelerin yeniden başlatılması yolunda ilerleme sağlandığını ileri sürdü.

Filistin Başkanı İsmail Heniyye’nin siyasi danışmanı Yusuf Rezka, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ABD yönetiminin özellikle Obama’nın başkanlıktaki ikinci döneminde bölgede çözüm için gerçek bir projeye sahip olmadığını belirtti.

John Kerry’nin müzakereleri yeniden başlatmak için ortaya attığı görüşün başarısız olduğunu kaydeden Rezka, ABD Dışişleri Bakanı’nın sadece Filistin tarafına baskı yaparak krizi idare etme çabası içerisinde olduğunu söyledi.

Filistin Yönetimi’ni baskılara boyun eğmemeye ve Filistin içine dikkat etmeye davet eden Rezka, Filistinli müzakerecinin güçsüz olduğuna ve Filistin halkının görüşünün müzakerelere dahil edilmediğine dikkat çekti.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Eylül 2023 (40) içerik yüklenmiştir.