FilistinHaberlerOrtadoğu

Yuval Diskin’in ziyareti koordinasyonu güçlendirmek içindi

İslami Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Dr. Sami Ebu Zuhri, Siyonist istihbarat birimi “Şabak” Başkanı Yuval Diskin’in Batı Yaka kentlerini ziyaretinin, Batı Yaka’da Hamas üyeleri ve direniş taraftarlarıyla mücadele için yapılan güvenlik koordinasyonu çerçevesinde gerçekleştiğini söyledi.

Ebu Zuhri, bugün (12 Temmuz Pazartesi) konuyla ilgili verdiği demeçte, “Bu olay, direnişçilerle mücadelede Fetih yönetimiyle Siyonist işgalci arasında doğrudan ve en üst düzeyde koordinasyonun olduğunu gösteriyor” dedi.

Hamas sözcüsü, görüşmelerin Batı Yaka’da Hamas üyelerini ve direniş güçlerini takip için izlenecek adımların belirlenmesi amacıyla yapıldığını ifade etti.

Görüşmenin Abbas yönetiminin Ramallah ile işgal devleti arasındaki işbirliğinin kesildiği yönündeki iddialarının asılsız olduğunu gösterdiğini söyleyen Ebu Zuhri, işbirliğinin Barak ve Feyyad görüşmesinde olduğu gibi siyasi alanda ve Şabak Başkanı’nın Batı Yaka kentlerine yaptığı ziyaretlerde olduğu gibi güvenlik alanında sürdüğünü söyledi.

Siyonist medya kaynakları, Siyonist istihbarat birimi “Şabak” başkanı Yuval Diskin ile Ramallah’taki Abbas milisleri komutanlarının dün Cenin’de taraflar arasındaki güvenlik koordinasyonu çerçevesinde gizlice bir araya geldiğini, Cenin kentindeki görüşmenin Diskin’in son günlerde Filistin Özerk Yönetimi’nin kontrolündeki bölgede gerçekleştirdiği görüşmelerin sekizincisi olduğunu ve daha önce de Ramallah’ı ziyaret ettiğini bildirmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.