FilistinHaberlerOrtadoğu

Yüzbinler Gazze’de Furkan Zaferi’ni kutladı

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın, 22. kuruluş yıldönümü münasebetiyle Gazze’de düzenlediği “Furkan Zaferi” festivaline katılan yüz binlerce Gazzeli Kudüs için verdikleri biati yenileyerek, Kudüs’ü korumak için çalışacaklarını ve Filistin toprağından hiçbir zaman taviz vermeyeceklerini haykırdı.

Hamas’ın kurucularından ve Müslüman Kardeşler’in Gazze’deki liderlerinde Şeyh Muhammed Şam’a Ebu Hasan festivale katılarak biat sözlerini okudu meydanı dolduran mahşeri kalabalık da büyük bir coşkuyla tekrarladı. Ebu Hasan’ın okuduğu ve halkın da tekrarladığı metin şöyleydi: “Görevimizi bırakmayacağımıza, bıraktırmayacağımıza ve verdiğimiz söze sadık kalacağımıza, Filistin’in bir karış toprağından bile taviz vermeyeceğimize, Mescidi Aksa’yı koruyacağımıza, Kudüs’ün İslami olarak kalması ve kurulacak Filistin devletinin başkenti olması için malımızı, canımızı feda edeceğimize söz veriyoruz. Allah söylediklerimize şahittir.”

Ebu Hasan yaptığı konuşmada ayrıca, yaptıkları bu biatin Siyonistlerin Yahudileştirme çabalarına maruz kalan Mescidi Aksa için de olduğunu söyledi.

Gazze halkına da seslenen Ebu Hasan sözlerine şöyle devam etti: “Ey Gazze halkı!… Bizler bugün Hamas’ın 22. kuruluş yıldönümünü Kudüs’ü hatırlayarak ve ona söz vererek kutluyoruz.”

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (9) içerik yüklenmiştir.