AsyaHaberler

Yüzbinlerce Endonezyalı Mescid-i Aksa için yürüdü

Endonezya’nın başkenti Jakarta caddelerinde bugün (20 Mart Cumartesi) insan seli aktı. Kudüs ve Mescidi Aksa’ya destek için bir araya gelen onbinlerce Endonezyalı hep bir ağızdan “Bi’r-ruh, bi’d-dem, nefdiyke ya Aksâ” diye bağırdı.

Endonezya Adalet ve Refah Partisi’nin daveti üzerine Filistinli kardeşlerine Mescidi Aksa savunmasında yalnız olmadıklarını göstermek için toplanan 100 bini aşkın Endonezyalı, Siyonist işgal yönetimine “Mescidi Aksa kalbimizde” mesajı verdi.

Jakarta’da düzenlenen dev gösteriye Endonezya’daki İslami cemaatlerin önde gelen isimleri katıldı. Gösteride konuşan milletvekili Yoyoh Yusro, “Ey Filistin halkı! Buraya sizin yanınızda olduğumuzu haykırmaya geldik. Kudüs’ü ve Mescidi Aksa’yı savunmanızda size destek olmaya geldik” dedi.

Endonezyalı milletvekili daha sonra şöyle konuştu: “Filistinlilere bakın. İşgale ve ambargoya rağmen binlerce Kur’an-ı Kerim hafızı yetiştiriyorlar. Bize düşen, onların yanında yer almak ve elimizden gelen her yolla onları desteklemektir.”

Yoyoh Yusro’nun ardından kürsüye çıkan Endonezya Danışma Ofisi eski başkanı Hidayat Nur Wahid, Endonezya Hükümeti’ni en kalabalık nüfusa sahip İslam ülkesi olarak Siyonist işgalcilerin Filistin’deki kutsal mekanlara yönelik ihlallerine son verecek girişimlerde bulunmaya davet etti.
Arap ve İslam ülkelerini Filistin’deki bölünmüşlük haline son vermek üzere samimi bir şekilde çaba sarfetmeye çağıran Hidayat Nur Wahid, Mısır Hükümeti’nden de Filistinli gruplara kucak açmasını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.