ArabistanHaberlerOrtadoğuYemen

Yüzlerce askeri araç, tank ve helikopterlerle Aden’e çıkarma yapıldı

Yemen halk güçleri Yemen’in firari ve müstafi cumhurbaşkanı Mansur Hadi taraftarlarının denetiminde olan ülkenin güneyindeki uluslar arası Aden havalimanını havan topuyla hedef aldılar.

Yemen Ensarullah hareketi sözcüsü Muhammed Abdusselam, Yemen ordusu ve halkçı komitelerinin Aden’deki teröristlere saldırıya hazır olduklarını dile getirdi.

Arabistan Perşembe günü Yemenin müstafi ve firari cumhurbaşkanı Mansur Hadiye bağlı taraftarları ve Elkaide güçlerinin desteklenmesi için Yemenin güneyindeki Adene 130 askeri araç ve birkaç Apaçi helikopteri gönderdi.

Arabistan veliaht yardımcısı ve savunma bakanı Muhammed bin Salman dün Suudli subaylarla yaptığı görüşmede, Yemene karşı saldırıların şiddetlenmesine vurgu yaparak, Yemendeki altyapı tesisatların yok edilmesine yönelik saldırıların süreceğine vurgu yaptı.

Bu arada Ensarullah halkçı hareketine bağlı Yemen inkılap komitesi yayınladığı bildiride, bugün halkçı protesto gösterilerine yoğun bir şekilde katılarak BMT ve uluslar arası toplumun Arabistanın işlediği cinayetlere yönelik izlediği siyasetlerine karşı öfkeyi haykırmasını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.