FilistinHaberlerOrtadoğu

Yüzlerce Filistinli İşgal Güçleri Tarafından Kapatılan Yolu Yeniden Trafiğe Açtı

Ramallah’ın doğu bölgesindeki Silvad, Deir Cerir, El-Mezraa Eş-Şarkiyye ve Kefer Malik köylerinden Filistinli yüzlerce genç, dün akşam (19 Mayıs Pazar) iki gün önce işgal güçleri tarafından kapatılan Silvad ve Deir Cerir köyleri arasındaki yolu yeniden açtı.

Yüzlerce Filistinli gençten bir grup bölgede kurulu Ofer Yahudi Yerleşkesi’ne giden yolu kapatırken, diğer grup da işgal güçleri tarafından Silvad-Deir Cerir yoluna konulan beton blokları kaldırdı.

İşgal güçlerinin yolun kapatılan bölgesine ulaşıp Filistinlilerin yolu açmasına engel olmak istediği fakat Filistinlilerin sayısının çokluğu ve işgal askerlerini taş yağmuruna tutması nedeniyle bölgeye ulaşamadığı, askerlerin Ofer Yahudi Yerleşkesi’ndeki karargahlarına dönmek zorunda kaldıkları ifade edildi.

Bu arada Yerel Konseylerden yetkililer Filistinlilere sabırlı olmalarını, işgal güçleri ve sivil idare yetkilileriyle yolun barışçıl bir şekilde trafiğe açılması için yürütülen müzakerelerin sonuçlarını beklemelerini tavsiye etti.

Filistin haber kaynakları bölgede bulunan Filistinli gençlerin öfke dolu olduğunu ve yolun gençler tarafından açılmasının Filistinli liderler arasında tartışmaya yol açtığını söyledi.
Öte yandan Ürdün nehri batı yakasında siyonist askerlerin saldırısı sonucu 3 Filistinlinin yaralandığı bildirildi.
Dün gece Ramallah yakınlarında bir Filistin kampına saldıran siyonist askerlerin kurşunlarının isabet ettiği üç Filistinli yaralandı.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Haziran 2021 (35) içerik yüklenmiştir.