FilistinHaberlerOrtadoğu

Yüzlerce Filistinli Yıkım Tehlikesi Altında Bulunan Han El-Ahmer’de Cuma Namazı Kıldı

Siyonist işgal rejiminin topraklarını gasp etmek için halkını zorla bölgeden çıkarmak istediği Han El-Ahmer’de bugün (13 Temmuz) yüzlerce Filistinli köy halkıyla dayanışmak amacıyla Cuma namazını köyde kıldı.

Cuma hutbesini irad eden Şeyh Nasır El-Karn, Han El-Ahmer halkının yaptığı çağrıya kulak verilmesini, köy halkını her türlü yolla desteklemek ve Siyonist rejimin Han’ı yıkmak için sürdürdüğü planları başarısız kılmak için eylem yapılmasını istedi.

Şeyh Nasır El-Karn hutbesinde “bizi birleştiren ve bir araya getiren bu topraklardır. Dolayısıyla bunun için bedel ödemek gerekir. Bu toprakların ayrı bir özelliği var. Esirler, şehitler ve murabıtlar burada. Allah onu ve çevresini bereketli kılmıştır. Aynı şekilde Allah buradaki direniş ve sebat için de bizi seçmiştir. Buraya karşı yapılacak bir gevşeklik veya vurdumduymazlık Mekke’ye karşı yapılmış demektir” dedi.

Dünyaya seslenen ve mesaj gönderen Şeyh El-Karn şunları söyledi “Siyonist işgal rejiminin toprağını gasp edip halkını zorla çıkarmak istediği Han El-Ahmer’deki varlığımız, bizin buradaki halkı desteklediğimizin ve yanında yer aldığımızın ifadesidir. Burası Selâhaddin’i Eyyubi’nin izlerini taşıyan Kudüs’ün kapısıdır.”

Cuma imamı hutbesinde ayrıca, işgalcinin Han El-Ahmer’de yaptığı vahşete; kadın, çocuk ve yaşlılara tün dünyanın gözü önünde saldırmasına dikkat çekerek, dünya ülkelerinin işgalcinin vahşet ve saldırganlığı karşısında gereken tavrı almadıklarını kaydetti.

Siyonist işgal rejimiyle arkasında duran ve onu destekleyen Amerika’ya seslenen Şeyh El-Karn şunları söyledi: “Halkımız işgalcinin planlarını reddettiği gibi, Filistin davasını tasfiye etmeyi ve Filistinli mültecilerin dönüş hakkını yok saymayı amaçlayan Yüzyılın Anlaşması’nı da reddediyor. Bu anlaşma, halkın onu reddetmesiyle düşecektir.”

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ekim 2023 (29) içerik yüklenmiştir.