FilistinHaberlerOrtadoğu

Yüzlerce siyonist gaspçı bugün El-Halil şehrini bastı

İşgal askerlerinin himayesinde hareket eden 300’e yakın Siyonist gaspçının bugün sabah erken saatlerde Batı Yaka’nın El-Halil şehrini basıp telmudi ayinler yaptığı belirtildi.

Görgü şahitleri bugünkü (13 Ocak Cuma) olayla ilgili olarak verdikleri bilgide şunları ifade ettiler: “İşgal askerlerinin himayesinde hareket eden yüzlerce Siyonist gaspçı bugün sabah erken saatlerde Ez-Zaviye bölgesini bastı. Şehitler caddesinden yürüyüşe başlayan gaspçılar bölgede kendilerine ait olduğunu iddia ettikleri Yahudi mezarına kadar yürüdüler. Birkaç saat telmudi ayinler yapan gaspçılar daha sonra işgal askerlerinin himayesinde bölgeyi terk ettiler.”

Gaspçıların rahat ayin yapmalarını sağlamak için bölgenin güvenliğinden sorumlu olan Abbas’a bağlı güçlerin bölgeden çekilerek gaspçıların güvenliğini sağlamaları için işgal güçlerine alan açtıkları belirtildi.

Siyonist gaspçıların tahriklerine taşlarla tepki veren Filistinli gençlerle işgal askerleri arasında çatışmaların çıktığını belirten kaynaklar, işgal askerlerinin bölge halkının gaspçılara yaklaşmalarına izin vermediklerini ifade ettiler.

Yerel kaynaklar ise verdikleri bilgide, işgal askerlerinin saldırdığı Nur Ez-Zeru adındaki Filistinli vatandaşın hastaneye kaldırıldığını kaydettiler.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2023 (64) içerik yüklenmiştir.