FilistinHaberlerOrtadoğu

Yüzlerce yeni yahudi yerleşim birimi inşası onaylandı

Siyonist işgal devleti bakanlar kurulu bu sabah (13 Mart Pazar), Itamar Yahudi Yerleşkesi’nde işlenen cinayete misilleme gerekçesiyle Batı Yaka’daki en büyük Yahudi yerleşkelerinde yüzlerce yeni Yahudi yerleşim birimi inşasını onayladı.

Siyonist medya kaynakları, Netanyahu hükümetinin El-Halil’in kuzeyindeki Gush Etzion Yahudi Yerleşkesi’nde, işgal altındaki Kudüs’teki Ma’ale Adummim Yahudi Yerleşkesi’nde ve Ramallah’ın batısındaki Kiryat Sefer Yahudi Yerleşkesi’nde yüzlerce yeni Yahudi yerleşim birimi inşa edilmesi kararını kabul etti.

Siyonist işgal hükümetinin, önceki gece Nablus yakınlarındaki Itamar Yahudi Yerleşkesi’nde beş Siyonist gaspçının bıçaklanarak öldürülmesi olayına misilleme olarak bu kararı aldığı iddia edildi.

İşgal altındaki Batı Yaka’nın Nablus kenti yakınlarındaki Itamar Yahudi Yerleşkesi’nde önceki gece bir eve giren kimliği belirsiz kişi veya kişiler aynı aileden üçü çocuk beş kişiyi bıçakla öldürmüştü.

Siyonist gaspçılar, Batı Yaka’nın köy ve kentlerinde gece-gündüz Siyonist işgal güçlerinin himayesinde Filistinlilere saldırarak cinayetler işliyor. Batı Yaka’daki Mahmud Abbas yönetimine bağlı güvenlik birimleri ise Siyonist gaspçıların bu cinayetleri karşısında sadece seyirci kalıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Nisan 2024 (19) içerik yüklenmiştir.