FilistinHaberlerOrtadoğu

Zafere giden tek yol direniştir

İslamî Direniş Hareketi Siyasi Birim üyesi Dr. Halil el-Hayye, Hamas hareketinin hiçbir zaman temel ilkeleri arasında yer alan direniş ve cihad yolunu terk etmeyeceğini belirterek, direniş programını desteklemek için eldeki bütün olanakları seferber ettiğini ifade etti.

Dr. Hayye bu konuşmasını, dün akşam cihad görevlerini ifa ederken şehit olan Kassam komutanlarından Muhammed Şaban en-Nevati (29) ile Ahmed Muhammed Ebu Guneyme (25)’nin cenaze namazını kıldırmadan önce yaptı.

Filistin halkından kalabalık bir grup, şehit cenazelerini Gazze’nin doğusundaki Şehitler Mezarlığında defnetmek için tekbir, tehlil ve sloganlar eşliğinde İbni Osman Camii’nden aldı.

Dr. Hayye konuşmasının devamında, direniş ve Cihad seçeneğini yol edinmenin gerekli olduğunu ve Filistin halkının gasp edilmiş haklarını işgal devletinden geri almanın tek yolunun da bu olduğunu söyleyerek, “İki Kassam komutanının işgal ordusunun zırhlı araçlarını havaya uçurmak için yere mayın döşerken şehit olması, Kassam’ın hâlâ cephede olduğunun ve Hamas’ın da toprakları işgalden kurtarmak için en değerli yavrularını feda etmeye devam ettiğinin işaretidir” dedi.

Dr. Hayye ayrıca, Kassam’ın verdiği bu şehitlerin, Hamas’ın direnişten vazgeçtiğini iddia edenlerin yüzüne atılmış güçlü bir tokat olduğunu da dile getirdi.

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı durumundaki İzzettin el-Kassam Tugayları’nın cephe komutanlarından ikisi Gazze’nin doğusunda cihad görevlerini ifa ederken şehit oldular.

Kassam Tugayları bugün (24 Kasım Salı) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Filistin Enformasyon Merkezi’ne de ulaşan bildiride şunlar ifade edildi: “Kassam’ın cephe komutanlarından Muhammed Şaban en-Nevati (29) ile Ahmed Muhammed Ebu Guneyme (25) Gazze’nin doğusunda bulunan Şucaiye mahallesinde Cihad görevlerini yerine getirirken şehit oldular.”

Kassam Tugayları açıklamanın devamında iki komutanın da hayatlarını direnişle geçirdiklerini ve güzel örneklikler ortaya koyduklarını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.