FilistinHaberlerOrtadoğu

Zahar: Kimseye Filistin Topraklarının Zerresinden Bile Taviz Vermesine İzin Vermeyiz

Filistin İslami Direniş Hareketi’nin (HAMAS); kimseye, Filistin topraklarının bir zerresinden bile taviz verilmesine izin vermeyeceğini duyurdu.

Filistin İslami Direniş Hareketi Siyasi Büro üyelerinden Mahmut Zahar yaptığı açıklamada; HAMAS’ın kimseye Filistin topraklarının bir zerresinden bile taviz vermesine müsaade etmeyeceğini vurguladı.

Zahar bu bağlamda şu ifadeleri kullandı: “Kimseye, Filistin topraklarından ve 1948 yılında işgal edilen bu toprakların genelinden bir zerresini bile taviz vermesine izin vermeyeceğiz. Bunun için her ne kadar fedakarlık gerekirse yapacağız. Uzlaşmacılar kendi toprakları ve düşüncelerinden her ne kadar taviz verseler de biz bu işe müsaade etmeyeceğiz.”

Zahar; Filistin’in bir devlete veya ülkeye değil, tüm Müslümanlara ait olduğunu ve kendilerinin de bu topraklarının sadık bekçileri olduğunu belirtti.

ABD Başkanı Donald Trump 6 Aralık 2017’de Kudüs’ü işgal rejimi İsrail’in başkenti olarak tanıyarak, bu ülkenin büyükelçiliğinin Kudüs’e taşınması talimatını verdi.

İslam, Arap ve uluslararası taraflar, ABD Başkanı’nın Kudüs kararını yoğun şekilde kınadılar.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.