HaberlerİranOrtadoğu

Zahidan patlaması yaralılarından bir kişi şehid oldu

İran’ın Zahidan kenti Merkez Camiinde düzenlenen patlama olayı sırasında ağır yaralanan İsfahanlı öğrenci dün şahadet derecesine kavuştu.

İsfahan eyaleti İslam İnkılabı Şehidler Kurumu, Zahidan Tıbbi Bilimler Ünivesitesi Laboratuvar Bilimleri Dalında öğrenci olan ve Zahidan Merkez Camiinde gerçekleştirilen patlama olayı sırasında ağır yaralanan “Alirıza Vizeşferd” dün aldığı yaraların şiddeti ve yoğun kanamalar nedeniyle şahadete erdi.

Doğum yeri Şiraz olan, fakat daha sonra ailesinin İsfahan’a taşınmasıyla İsfahanlı olan Şehid Alirıza Vizeşferd, Zahidan Tıbbi Bilimler Ünivesitesi Laboratuvar Bilimleri Dalını kazanınca Zahidan’a öğrenci olarak taşındı.

Hicri-kameri 3 Şaban’da, Hz Peygamber Efendimizin-s- sevgili torunu ve Şehitler Efendisi Hz İmam Hüseyin’in-s- mübarek veladat yıl dönümü olması münasebetiyle Zahidan Merkez Camiinde dini vecibelerini yerine getirmekte olan Şehid Vizeşferd, İslami vahdet düşmanlarınca düzenlenen patlama olayı sırasında ağır yaralanarak hastaneye taşınmıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Aralık 2022 (18) içerik yüklenmiştir.