HaberlerİranOrtadoğu

Zahidan saldırısının asıl sorumlusu Amerikadır

Zahidan’daki terörist saldırısının asıl sorumlu ABD olduğunu ifade eden İslami Şura Meclis Başknaı, “Bu ülke uzun zamandan beri Cundullah örgütünü İran aleyine kör terörist operasyonlar düzenlemesi için teşvik ediyordur”dedi.

Pazar günü öğleden sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan İran İslam Cumhuriyeti İslami Şura Meclis Başkanı Dr. Ali Laricani, Zahidan’daki terörist saldırısına işaretle, İran’a yönelik kör terörist saldırıların gerçekleşmesi için Amerika’nın Cundullah örgütüyle işbirliği yaptığı haberini uzun zamandan önce aldıklarını söyledi.

Laricani, “Şiilere saldırmak ve onları kana bulmak güçlü olmaktan değil, güçsüz olmaktan kaynaklanır. Bunun gibi girişimlerde bulunmak Amerikalılar için maliyeti yüksek olacaktır”şeklinde konuştu.

Konuşmasının devamında Sunni alimlerin ve Meclis’teki Sunni milletvekilerinin başsağlılığı mesajlarına işaret eden İslami Şura Meclis Başkanı, şehit ailelerden sabırlı olmalarını telep etti.

Laricani ayrıca, Meclis bu olayın sorumlularını yurt içi ve yurt dışında ciddi olarak takip edeceği ve cezalandırıcağı ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.