HaberlerİranOrtadoğu

Zarif’ten New York ziyaretine ilişkin çalışma raporu

Geçen hafta BM üst düzey toplantısına katılmak üzere New York’a giden İran Dışişleri Bakanı Zarif, ziyaretiyle ilgili instagram hesabında bir yazı paylaştı.

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif İnstagram hesabında, “Merhaba arkadaşlar, New York’a zor ve uzun bir yolculuk yaptım. BM toplumsal ve ekonomik konseyinin üst düzey yetkilileri toplantısında konuşma yapıp ardından da BM Genel Sekreteri’yle gerçekleştirdiğim görüşmenin yanı sıra canlı ve kayıtlı olarak yapılan 4 görüntülü röportaj programına da katıldım. Bu röportajlar şöyle: ABD kamu kanalıyla 80 dakikalık bir röportaj, dünyaca tanınan basın kuruluşlarının genel müdürleriyle yapılan toplantı, Dış İlişkiler Konseyi’nde yapılan panel ve son olarak da seçkin İranlıların topluluğuyla düzenlenen birkaç oturum” yazısını paylaştı.

Zarif paylaşımına şunları da ekledi: Bu röportajlar ile oturumlara ait seçilmiş bazı parçaları kademeli olarak sizinle paylaşacağım. İlk 3 klip Dış İlişkiler Konseyi’nde yaptığım panel ile ilgilidir. Diğer parçaları da hazırlanır hazırlanmaz buradan paylaşacağım.

Dışişleri Bakanı Zarif, geçen hafta BM üst düzey siyasi oturumuna katılmak üzere New York’a gitmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Ocak 2022 (30) içerik yüklenmiştir.