FilistinHaberlerOrtadoğu

Zeytun mahallesinde siyonistler püskürtüldü

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı durumundaki İzzettin el-Kassam Tugayları’nın Gazze’nin doğusunda bulunan Zeytun mahallesinin doğu tarafına sızmaya çalışan düşman birliğine havan toplarıyla karşı koyup düşmanı geri püskürttüğü bildirildi.

Operasyonun ardından bugün (03 Eylül Perşembe) askeri bir bildiri yayınlayan Kassam Tugayları, direniş ve cihad seçeneğine bağlılıklarını sürdürdüklerini ve Filistin halkına yapılacak her türlü Siyonist saldırıyı engellemeye de hazır olduklarını ifade etti.

Bilindiği gibi Siyonist işgal güçleri son günlerde Gazze’ye karşı havadan, karadan ve denizden saldırılarını artırmış, işgal hücum botlarının açtığı ateş sonucu bir balıkçı şehit olurken, savaş uçaklarının önceki akşam Cibaliya kasabasını bombalaması sonucu da iki Kassam mücahidi şehit olmuştu.

Diğer taraftan Siyonist işgal güçlerinin, Batı Yaka’nın el-Halil şehrine bağlı el-Buk’a bölgesine 13 askeri araç ve birkaç buldozerle gelerek Filistinli çiftçilere ait dört su havuzunu yıkıp, olayın basına yansımaması için de bölgeyi askeri alan ilan ettikleri bildirildi.

Olay yerine gelen işgal güçlerinin havuz sahiplerinin bölgeye yaklaşmalarını engelleyerek, bazılarını tartakladığı ve çiftçilerden Bedvan Bedevi er-Racbi’yi de tutukladığı belirtildi.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (20) içerik yüklenmiştir.