Filistinİran

Ziyad Nahale: Filistin’liler Yüzyıl’ın Anlaşması’nı kabul etmeyecektir

Filistin İslami Cihat hareketi genel sekreteri Ziyad Nahale, Direniş cephesi ve Filistin halkının Amerika’nın Yüzyıl’ın Anlaşması adlı planını asla kabul etmeyeceğini bildirdi.

İRİB’e demeç veren Filistin İslami Cihat hareketi genel sekreteri Ziyad Nahale, Amerika ve Siyonist rejimin Filistin meselesine son verme çabalarına değinerek, Yüzyıl’ın Anlaşması planından hedefin Filistin meselesine son vermek ve Siyonist rejimin hedeflerinin tahakkuk bulması olduğunu belirtti.

Nahale açıklamasının devamında İran İslam cumhuriyetinin İslam İnkılabı zafere ulaşması ardından Filistin halkı ve direniş cephesine sürekli destek verdiğini vurguladı.

Bugün Yüzyılın Anlaşması planının bölgeye yönelik dayatılmak istenen şom bir planın yeni adı olduğunu kaydeden Nahale, Trump’ın söz konusu planının tasarlandığı günden itibaren hezimete uğradığını ve bölgede hiçbir şeyi değiştirmediğini söyledi.

Nahale Direniş güçlerinin her geçen gün daha da güçlendiğini kaydederek, Direniş’in sahadaki güçlü varlığıyla bölgede güç dengesini değiştirdiğini sözlerine ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2023 (59) içerik yüklenmiştir.