HaberlerİranOrtadoğu

Zorbalara yalvarmayız, yaptırımları fırsata dönüştüreceğiz

İran cumhurbaşkanı Mahmut Ahmedinejad, Tahran yönetiminin yaptırımları olumlu karşılamadığını, ancak bunu fırsata dönüştüreceğini vurguladı.

Batı Azerbaycan eyaleti çerçevesinde eyaletin önde gelen seçkin şahsiyetleri ile görüşen Ahmedinejad, tehditleri fırsatlara dönüştürme zaruretine vurgu yaparak “Biz tehdit ve yaptırımı olumlu karşılamayız, ama asla bize yaptırım yapmasınlar diye bizi yaptırımla tehdit edenlere yalvarmayız, bilakis yaptırımları fırsata dönüştürmeye çalışırız” şeklinde konuştu.

Görevimiz en başta ülkenin imarı ve ikinci aşamada tüm küresel ilişkilerde etkili olmak olduğunun altını çizen Ahmedinejad, küresel ilişkileri, başkalarına bizi etkileyemeyeceği şekilde etkilemek gerektiğini kaydetti.

Dünya milletlerinin İran milletinin tüm alanlarda ilerlemesinden büyük memnuniyet duyduğunu kaydeden Ahmedinejad, bunun İran İslam cumhuriyetinin iktidarından kaynaklandığını, büyük güçler bir iş yaptığında dünya milletlerinin hiçbir olumlu duygu hissetmediğini, çünkü bu işlerin büyük güçlerin sömürücü emellerinin gerçekleşmesine hizmet ettiğini bildiklerini vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2022 (26) içerik yüklenmiştir.