DünyaHaberlerİmam Ali HamaneyİranÖrnek ŞahsiyetlerOrtadoğu

Zulme boğulan dünya Adalete muhtaçtır

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamenei bugün Hz. Mehdi (S)’in doğum yıldönümü münasebetiyle kendisini ziyarete gelen Eğitim ve Öğretim bakanı, bakanlık personeli, İran İslam Cumhuriyeti’nin dış ülkelerdeki kültür ateşeleri ve halk kitlelerinden bir grupla bir araya geldi.

Ziyaretçilere hitaben yaptığı konuşmada İslami Devrimi Yüce Lİderi, 15 Şaban gününün beşeriyetin adalet dolu aydın bir geleceğe gerçekten umut bağladığı bir gün olduğunu belirterek, bu kutlu gün dolayısıyla mü’minler ile bilinçli, özgürlük yanlısı ve zulme karşı direnen tüm insanları tebrik ettiğini kaydetti.

Ayetullah Hamenei adalete susamış insanlık için, tüm ilahi dinler ve hatta diğer dinlerde, adaleti hakim kılacak bir kurtarıcının zuhur edeceğine dair tarihi müjdeler bulunduğunu söyleyerek ‘bu ümit verici müjdeye göre hak ve batıl arasındaki tarihi kavga, vaad edilen kurtarıcının zuhuruyla hak taraftarlarının lehine sonuçlanacak ve insanın layık olduğu hayat başlayacaktır’ dedi.

İslam İnkılabı Rehberi, Hz. Mehdi’nin zuhurunu bekleme felsefesinin hakiki anlamının, dünyadaki zalimane düzeni reddetmek olduğunu vurgulayarak, ‘Hz. Mehdi zuhur edecek ve beşer toplumlarını ve beşer tarihini kurtaracak ve cehalet ve nefsani emeller yüzünden dünyaya egemen olan adaletsiz düzeni, adil bir düzene dönüştürecektir’ şeklinde konuştu.

Ayetullah Hamenei, günümüz dünyasındaki derin ve yaygın adaletsizliklere örnek olarak iki milyar aç insanın varlığı ile milletler üzerindeki bitimsiz baskıları gösterdi ve şöyle dedi: ‘Bugünkü dünya şartlarında, hatta adalet bayrağını yükselten İran milleti bile güç sahiplerinin zulüm ve hücumuna maruz kalmıştır ve bu durum şunu göstermektedir ki dünya hakikaten zulme garkolmuş olup, adalete muhtaçtır.’

Başa dön tuşu
Bugün 29 Kasım 2021 (28) içerik yüklenmiştir.